Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ ІІ. СТЕРЕОМЕТРІЯ

§21. ЗРІЗАНИЙ КОНУС.

2. Осьовий переріз зрізаного конуса.

 

Переріз зрізаного конуса площиною, який проходить через його вісь, називають осьовим перерізом зрізаного конуса (мал. 497). Осьовий переріз зрізаного конуса - рівнобічна трапеція, основи якої - діаметри основ конуса, бічні сторони - твірні зрізаного конуса, висота цієї трапеції дорівнює висоті зрізаного конуса.

 

 

Приклад. Довжина твірної зрізаного конуса дорівнює 13 см, висота - 12 см, а більший із радіусів основ - 7 см. Знайти площу осьового перерізу зрізаного конуса.

Розв’язання. 1) Нехай АА1В1В - осьовий переріз зрізаного конуса, АА1 = 13 см, ОО1 = 12 см, АО = 7 см (мал. 497).

2) Виконаємо планіметричний малюнок перерізу (мал. 498) і проведемо висоту А1К трапеції АА1В1В, А1К = ОО1 = 12 см.

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.