Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ ІІ. СТЕРЕОМЕТРІЯ

§21. ЗРІЗАНИЙ КОНУС.

3. Площі бічної і повної поверхонь зрізаного конуса.

 

Площа бічної поверхні зрізаного конуса S6іч, радіуси основ якого дорівнюють r і r1, а твірна l обчислюється за формулою:

Щоб знайти площу повної поверхні зрізаного конуса Sповн необхідно до площі його бічної поверхні додати площі двох його основ. Оскільки основами є круги радіусів r і r1, то

Приклад. Знайти площу повної поверхні зрізаного конуса, радіуси основ якого дорівнюють 3 см і 5 см, якщо відомо, що в осьовий переріз конуса можна вписати коло.

Розв’язання. 1) На малюнку 497 подано зрізаний конус, у якого r = АО = 5 см, r1 = А1О1 = 3 см.

2) Трапеція АА1В1В - осьовий переріз зрізаного конуса, АВ = 2 АО = 2 5 = = 10 (см), А1В1 = 2 А1О1 = 2 3 = 6 (см), АА1 = l. Оскільки в трапецію АА1В1В можна вписати коло, то АВ + А1B1 = 2l, 2l = 10 + 6, l = 8 (см).

3) Отже,

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.