МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ ІІ. СТЕРЕОМЕТРІЯ

§22. КУЛЯ. СФЕРА.

3. Площина дотична до кулі (сфери).

 

Якщо площина має із кулею (сферою) лише одну спільну точку, то кажуть, що площина дотинається до кулі (сфери).

На малюнку 502 площина α дотинається до сфери, точку А, яка є спільною точкою площини і сфери, називають точкою дотику. Площина, дотична до кулі має властивість, аналогічну властивості дотичної до кола:

дотична до кулі площина перпендикулярна до радіуса, проведеного в точку дотику.

На малюнку 502: ОА α.

Приклад. До кулі радіус якої 8 см проведемо дотичну площину. Не цій площині взято точку М, яка знаходиться на відстані 15 см від точки дотику кулі і площини. Знайти відстань від точки М до центра кулі.

Розв’язання. 1) Нехай куля із центром у точці О дотикається до площини α у точці А, О А = 8 см (мал. 504).

2) М - довільна точка площини α, така, що АМ = 15 см. Треба знайти відстань ОМ.

3) Оскільки ОА α, то ОАМ = 90°. Маємо

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.