МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ ІІ. СТЕРЕОМЕТРІЯ

§29. СКАЛЯРНИЙ ДОБУТОК ВЕКТОРІВ.

3. Умова перпендикулярності векторів, що задані координатами.

 

Оскільки де φ - кут між векторами, то маємо умову перпендикулярності векторів: якщо вектори перпендикулярні, то їх скалярний добуток дорівнює нулю, і навпаки: якщо скалярний добуток векторів дорівнює нулю, то вектори перпендикулярні.

Якщо задано координати векторів , то умовою перпендикулярності векторів є

Приклад 1. Чи перпендикулярні вектори: перпендикулярні?

Розв’язання. тому .

тому вектори i не перпендикулярні.

Приклад 2. При якому значенні х вектори перпендикулярні?

Розв’язання. Щоб вектори були перпендикулярні, їх скалярний добуток має дорівнювати нулю: 2х - 7 - 4 = 0; 2х = 11; х = 5,5.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.