Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ ІІ. СТЕРЕОМЕТРІЯ

§29. СКАЛЯРНИЙ ДОБУТОК ВЕКТОРІВ.

3. Умова перпендикулярності векторів, що задані координатами.

 

Оскільки де φ - кут між векторами, то маємо умову перпендикулярності векторів: якщо вектори перпендикулярні, то їх скалярний добуток дорівнює нулю, і навпаки: якщо скалярний добуток векторів дорівнює нулю, то вектори перпендикулярні.

Якщо задано координати векторів , то умовою перпендикулярності векторів є

Приклад 1. Чи перпендикулярні вектори: перпендикулярні?

Розв’язання. тому .

тому вектори i не перпендикулярні.

Приклад 2. При якому значенні х вектори перпендикулярні?

Розв’язання. Щоб вектори були перпендикулярні, їх скалярний добуток має дорівнювати нулю: 2х - 7 - 4 = 0; 2х = 11; х = 5,5.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.