Посібник з філософії

РОЗДІЛ II. ОСНОВНІ НАПРЯМИ І ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ФІЛОСОФІЇ

Тема 11. Наукове пізнання

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ. Наука. Протонаука. Паранаука. Уявна наука (псевдонаука). Метод. Абстрагування. Аналіз і синтез. Індукція і дедукція. Порівняння. Аналогія. Спостереження. Включене спостереження. Невключене спостереження. Науковий експеримент. Емпіричне моделювання. Наукове поняття. Ідеалізація. Формалізація. Уявний експеримент. Плюралізм. Діалогізм. Мисленнєве моделювання. Наукова проблема. Проблемна ситуація. Уявна проблема. Псевдопроблема. Наукова гіпотеза. Теорія. Наукова теорія. Дедуктивний метод. Аксіоматичний метод. Гіпотетико-дедуктивний метод. Системно-структурний метод. Сходження від абстрактного до конкретного. Історичний метод. Логічний метод. Наукова ідея. Науковий закон. Науковий принцип. Картина світу. Науковий факт.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.