РЕЛІГІЄЗНАВСТВО

Лекція 10

СУЧАСНІ НЕТРАДИЦІЙНІ РЕЛІГІЇ, АБО РЕЛІГІЇ «НОВОГО СТОЛІТТЯ»

 

10.1 Причини появи нетрадиційних релігій

Терміни «нетрадиційні» релігії, «позаконфесійні» культи, релігії «Нового століття» вживаються як позначення релігійних новоутворень, що виникли в останній третині XX ст. При знайомстві з новими течіями можна виявити ряд рис, що їх помітно відрізняють від традиційних, сформованих конфесій. Головна відмінність полягає в тому, що за своїм походженням вони не пов'язані з уже існуючими течіями й віросповіданнями.

Виникає питання: які причини появи нетрадиційних релігій? Надамо їм стислу характеристику.

1. Стрімке зростання соціальних проблем, викликане високими темпами науково-технічного прогресу. Зростає тривога з приводу небезпеки ядерної катастрофи, здатної знищити цивілізацію. Підсилюють хвилювання людей проблеми захисту навколишнього середовища, що виникають унаслідок техногенних катастроф, катаклізмів, локальних воєн, а також тероризм, зростання злочинності, наркоманії, алкоголізму, інфляції. У свідомості людей нерідко виникають уявлення про ірраціональні сили, що вийшли з-під контролю. Людина почуває себе загубленою, самотньою в цьому світі, відчуває «духовний вакуум», безцільність існування. Природно виникає проблема подолання відчуженості особистості від навколишнього світу.

2. Західні дослідники відзначають кризу панівної церкви 60-х рр.: скорочувалося число парафіян, слабшав інтерес до ритуалів, знижувався релігійний ентузіазм віруючих. Причина цього крилася в нездатності старої релігії забезпечити психологічну компенсацію незахищеності перед життєвими проблемами, насамперед у молоді. Колишні вірування дискредитують себе як союзники існуючого порядку речей.

3. Пошук нових релігійно-практичних установок.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.