Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

РЕЛІГІЄЗНАВСТВО

Лекція 10

СУЧАСНІ НЕТРАДИЦІЙНІ РЕЛІГІЇ, АБО РЕЛІГІЇ «НОВОГО СТОЛІТТЯ»

 

10.1 Причини появи нетрадиційних релігій

Терміни «нетрадиційні» релігії, «позаконфесійні» культи, релігії «Нового століття» вживаються як позначення релігійних новоутворень, що виникли в останній третині XX ст. При знайомстві з новими течіями можна виявити ряд рис, що їх помітно відрізняють від традиційних, сформованих конфесій. Головна відмінність полягає в тому, що за своїм походженням вони не пов'язані з уже існуючими течіями й віросповіданнями.

Виникає питання: які причини появи нетрадиційних релігій? Надамо їм стислу характеристику.

1. Стрімке зростання соціальних проблем, викликане високими темпами науково-технічного прогресу. Зростає тривога з приводу небезпеки ядерної катастрофи, здатної знищити цивілізацію. Підсилюють хвилювання людей проблеми захисту навколишнього середовища, що виникають унаслідок техногенних катастроф, катаклізмів, локальних воєн, а також тероризм, зростання злочинності, наркоманії, алкоголізму, інфляції. У свідомості людей нерідко виникають уявлення про ірраціональні сили, що вийшли з-під контролю. Людина почуває себе загубленою, самотньою в цьому світі, відчуває «духовний вакуум», безцільність існування. Природно виникає проблема подолання відчуженості особистості від навколишнього світу.

2. Західні дослідники відзначають кризу панівної церкви 60-х рр.: скорочувалося число парафіян, слабшав інтерес до ритуалів, знижувався релігійний ентузіазм віруючих. Причина цього крилася в нездатності старої релігії забезпечити психологічну компенсацію незахищеності перед життєвими проблемами, насамперед у молоді. Колишні вірування дискредитують себе як союзники існуючого порядку речей.

3. Пошук нових релігійно-практичних установок.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.