ФІЗИКА

Частина 6 ФІЗИКА АТОМНОГО ЯДРА І ЕЛЕМЕНТАРНИХ ЧАСТИНОК

 

Розділ 17 ФІЗИКА АТОМНОГО ЯДРА

 

17.2. Методи спостереження і реєстрації заряджених частинок

 

Пропорційні лічильники

Іонізаційна камера працює в режимі струму насичення, тому її чутливість до реєстрації окремих частинок низька. Чутливість значно підвищується, якщо іонізаційна камера працює в режимі газового підсилення. При великих напругах (ділянка СD, рис. 17.2) внаслідок ударної іонізації лавиноподібно збільшується кількість пар iонів і створені спочатку іонізуючою частинкою n0 пар іонів перетворюються на Кn0 пар. Зі зростанням напруги між електродами збільшується коефіцієнт газового підсилення К. Спочатку К не залежить від кількості початкових іонів n0, створених iонізуючою частинкою. При подальшому зростанні напруги и коефіцієнт підсилення починає зменшуватись зі збільшенням n0. Ділянка газового підсилення, де К не залежить від n0, використовують у пропорційних лічильниках. Кількість пар n0, утворених спочатку, а також кількість Кn0 пропорційні енергії, що витрачена частинкою, яка реєструється, на іонізацію газу в лічильнику. Сила іонізаційного струму також пропорційна енергії. Тому пропорційними лічильниками можна реєструвати не тільки проходження частинки через лічильник, а й оцінювати її енергію.

Процес розряду в пропорційних лічильниках є несамостійним, і він закінчується тоді, коли всі утворені при газовому підсиленні електрони і іони досягають відповідних електродів. Тривалість процесу визначається швидкістю руху повільних йонів і становить звичайно 10-4 c.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.