Довідник юного фізика

1. Фізика — наука про природу

 

Фізика — це фундаментальна наука про природу, про властивості матерії та закони її руху. Вивчає та досліджує елементарні частинки, атомні ядра, атоми та молекули, тверді тіла, рідини й гази, плазму, фізичні поля — гравітаційні, електромагнітні. Фізика вивчає механічні, теплові, електричні, магнітні, світлові, акустичні та інші явища природи.

За методами досліджень поділяється на експериментальну і теоретичну фізику.

Джерелами фізичного пізнання навколишнього світу є спостереження, вимірювання, експеримент (досліди), обмірковування (наукові передбачення — гіпотези, фантазія, інтуїція тощо), математичні розрахунки.

Фізичні теорії та методи широко використовуються під час вивчення інших природничих наук (хімії, астрономії, біології).

Фізика є теоретичною основою сучасної техніки. На базі фізичних відкриттів виникли електротехніка, радіотехніка, електроніка, ядерна енергетика, напівпровідникова, лазерна і кріогенна техніка, створення матеріалів із заздалегідь заданими властивостями.

Фізичні знання широко застосовуються в механізації й автоматизації виробництва, енергетиці, на транспорті і в галузі зв’язку, електроніці, у розв’язанні екологічних проблем.

Основна мета фізичної науки — осягнення істини про природу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.