Довідник юного фізика

5. Механіка

5.4. Статика

Статика — розділ механіки, в якому вивчається рівновага тіл під дією сил.

5.4.1. Рівнодійна сила

Рівнодійна сила — це сила, яка діє так само, як декілька окремих сил, прикладених до тіла.

Рівнодійна сил, прикладених в одній точці й спрямованих по одній прямій в один бік, спрямована в той самий бік, а її модуль дорівнює сумі модулів складових сил.

 

 

Рівнодійна сил, спрямованих по одній прямій у протилежні боки, спрямована в бік більшої за модулем сили, а її модуль дорівнює різниці модулів складових сил.

 

 

 

Рівнодійна сил, спрямованих під кутом одна до одної (прикладених до тіла), за величиною і напрямом дорівнює діагоналі паралелограма, побудованого на цих силах.

Рівнодійна двох однакових за модулями сил, спрямованих протилежно, дорівнює нулю. Сили зрівноважуються. Тіло перебуває в спокої або рухається прямолінійно рівномірно.

Щоб тіло, яке може рухатися поступально (без обертання), перебувало в рівновазі, необхідно, щоб геометрична сума прикладених до тіла сил (або сума проекцій, прикладених сил на будь-яку координатну вісь) дорівнювала нулю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.