Довідник юного фізика

5. Механіка

5.4. Статика

5.4.2. Умови рівноваги тіла, яке має вісь обертання. Важіль

Важіль — це простий механізм для зрівноваження більшої сили меншою. Це тверде тіло (жорсткий стрижень), яке має вісь обертання.

Якщо сили, які діють на важіль, розміщені по обидва боки від осі обертання або опори, то такий важіль називають важелем 1-го роду, якщо ж сили розміщені по один бік від осі обертання або опори, то такий важіль називають важелем 2-го роду.

де O — вісь обертання; F1, F2 — прикладені до важеля сили; l1, l2 — плечі сил (найкоротші відстані від осі обертання до ліній дії сил).

Важіль перебуває в рівновазі, якщо плечі сил обернено пропорційні значенням сил, що діють на нього.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.