Довідник юного фізика

5. Механіка

5.4. Статика

5.4.9. Види рівноваги

а) Тіло не має осі обертання.

Рівновага тіла стійка, якщо при малому відхиленні від положення рівноваги виникає сила, що повертає тіло в попереднє положення.

Рівновага тіла нестійка, якщо при малому відхиленні від положення рівноваги виникає сила, що віддаляє тіло від попереднього положення.

Рівновага тіла байдужа, якщо при зміні положення тіла воно залишається так само в рівновазі.

Рівновага тіла стійка, якщо центр тяжіння тіла знаходиться нижче осі обертання.

Рівновага тіла нестійка, якщо центр тяжіння тіла знаходиться вище осі обертання.

Рівновага тіла байдужа, якщо центр тяжіння тіла знаходиться на осі обертання.

в) Стійкість рівноваги тіла на опорах.

Стійкість тіла залежить від розмірів площі опори і розміщення центра тяжіння тіла. Чим більша площа опори і чим нижче міститься центр тяжіння, тим тіло стійкіше.

Стійкість нахиленого тіла залежить від кута нахилу: якщо вертикальна лінія, проведена через центр тяжіння, перетинає площу опори, то тіло зберігає свою рівновагу. В іншому випадку тіло втрачає стійкість.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.