Довідник юного фізика

5. Механіка

5.5. Гідро- та аеростатика

5.5.12. Закон Бернуллі

Тиск рідини, що тече в трубі, більший у тій частині труби, де швидкість рідини менша і, навпаки, у частині труби, де швидкість рідини більша,— тиск менший.

Рівняння Д. Бернуллі виведені ним у 1738 році:

Фізичний зміст рівняння полягає в тому, що під час протікання ідеального об’єму рідини (чи газу) повна механічна енергія одиниці об’єму рідини (чи газу) є величиною постійною по всій довжині труби (закон збереження енергії для рухомої рідини або газу).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.