Довідник юного фізика

5. Механіка

5.6. Механічні коливання

Механічні коливання — це періодичні повторення переміщень матеріальної точки, за яких вона рухається по якій-небудь траєкторії почергово у двох протилежних напрямах відносно положення стійкої рівноваги.

Гармонічні коливання — це механічні коливання, що відбуваються під дією сили, яка пропорційна зміщенню відносно положення рівноваги і спрямована протилежно до нього.

Амплітуда — найбільше за модулем відхилення тіла від положення рівноваги. Позначається буквою A. Одиниця вимірювання — один метр (1 м).

Період коливань — це найменша тривалість одного повного коливання. Позначається буквою T. Одиниця вимірювання — одна секунда (1 с).

Частота коливань — це кількість коливань за одиницю часу. Позначається буквою v. Одиниця вимірювання — один герц (1 Гц). Період і частота коливань зв’язані співвідношенням:


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.