Довідник юного фізика

5. Механіка

5.6. Механічні коливання

5.6.3. Види коливань

Вільні (власні) коливання — це коливання, які виникають у результаті початкового виведення системи з положення стійкої рівноваги і відбуваються за рахунок внутрішніх сил системи, не зазнаючи впливу з боку змінних зовнішніх сил.

Затухаючі коливання — це коливання, які під дією зовнішніх сил (впливів) поступово зменшують свою амплітуду.

Вимушені коливання — коливання системи, які здійснюються під дією періодично змінюваної зовнішньої сили.

Резонанс — явище різкого збільшення амплітуди вимушених коливань, коли частота коливань вимушуючої сили дорівнює власній частоті коливань системи.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.