Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник юного фізика

5. Механіка

5.6. Механічні коливання

5.6.3. Види коливань

Вільні (власні) коливання — це коливання, які виникають у результаті початкового виведення системи з положення стійкої рівноваги і відбуваються за рахунок внутрішніх сил системи, не зазнаючи впливу з боку змінних зовнішніх сил.

Затухаючі коливання — це коливання, які під дією зовнішніх сил (впливів) поступово зменшують свою амплітуду.

Вимушені коливання — коливання системи, які здійснюються під дією періодично змінюваної зовнішньої сили.

Резонанс — явище різкого збільшення амплітуди вимушених коливань, коли частота коливань вимушуючої сили дорівнює власній частоті коливань системи.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.