Довідник юного фізика

5. Механіка

5.7. Механічні хвилі

5.7.3. Властивості звуку

Висота (тон) звуку — це властивість звуку, яка характеризується частотою коливань у звуковій хвилі (низький тон, високий тон).

Гучність звуку — якість сприймання органами слуху сили звуку (звукової енергії). Гучність звуку тим більша, чим більша амплітуда коливань.

Гучність вимірюється в децибелах (Дб).

Сила звуку обернено пропорційна квадрату відстані від спостерігача до джерела звуку.

Тембр звуку — характеристика звуку, яка дозволяє розрізняти голоси різних людей, тварин, птахів, музичні інструменти тощо.

Швидкість звуку — це швидкість поширення коливань у звукових хвилях:

Швидкість звуку різна в різних середовищах.

Луна — явище відбивання звукової хвилі від перешкод (дерева, гори та ін.)

Звукова локація — це визначення місцезнаходження, розмірів і форми об’єкта методом аналізу відбитих від нього спрямованих ультразвукових хвиль або хвиль, що поширюються цим об’єктом.

Час проходження звукової хвилі до об’єкта і відстань до нього визначаються за формулами:

Акустичний резонанс — досягнення амплітудою вимушених коливань максимального значення внаслідок того, що частота власних вільних коливань тіла збігається з частотою звукової хвилі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.