Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник юного фізика

6. Теплота й молекулярна фізика

6.17. Випаровування й конденсація

Пароутворення — це явище переходу рідини в пару.

Випаровування — це перехід речовини з рідкого або твердого стану в газоподібний стан (пару).

Випаровування рідини відбувається з вільної поверхні рідини. Випаровування твердих тіл називається сублімацією.

Внаслідок теплового руху молекул випаровування можливе за будь-якої температури. Із збільшенням температури швидкість випаровування збільшується.

Швидкість випаровування залежить від площі вільної поверхні рідини, а також від роду рідини чи речовини твердого тіла та зовнішніх умов (у відкритій судині і під час вітру випаровування відбувається швидше).

Випаровування супроводжується поглинанням енергії.

Конденсація — це явище переходу пари в рідину внаслідок охолодження чи стискання.

Конденсація супроводжується виділенням енергії.

Питома теплота пароутворення (конденсації) визначає кількість теплоти, необхідної для випаровування (конденсації) 1 кг рідини за певної температури. Позначається буквою L. Одиниця вимірювання — один джоуль на кілограм

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.