Довідник юного фізика

7. Електрика

7.3. Електричний заряд

Електричний заряд — це фізична величина, що характеризує здатність тіла до електромагнітних взаємодій.

Електричні й магнітні явища — це прояв руху і взаємодії електричних зарядів.

Електричні заряди є двох видів: позитивні (заряд наелектризованої шовком скляної палички) і негативні (заряд наелектризованого шерстю янтарю або ебоніту).

При взаємодії електричні заряди однієї назви взаємно відштовхуються, а заряди різних назв взаємно притягуються.

Позначається буквою q. Одиниця вимірювання — один кулон (1 Кл). ! Кл — заряд, який проходить по провіднику за 1 с при силі струму 1 А.

Формула:

q = It ; 1 Кл = 1 А · 1 с.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.