Довідник юного фізика

7. Електрика

7.6. Будова атома

Англійський вчений Ернест Резерфорд зробив висновок про будову атома.

У центрі атома є досить важка частина, що має позитивний заряд — ядро атома. Число протонів в атомному ядрі визначає атомний номер елемента і його місце в таблиці Менделєєва.

На значній відстані від ядра (порівняно з його розмірами) певними орбітами рухаються електрони.

У нормальному стані заряд протонів дорівнює заряду електронів, тобто атом електрично нейтральний.

До складу ядра атома входять позитивно заряджені частинки — протони і незаряджені частинки — нейтрони. Кількість протонів дорівнює кількості електронів. Кількість нейтронів визначається різницею між атомною масою і числом протонів, або порядковим номером хімічного елемента.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.