Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник юного фізика

3. Елементи векторної алгебри

Векторні величини (вектори) — це величини, які характеризуються числовими значеннями і напрямом:

Скалярні величини (скаляри) — це величини, які характеризуються лише числовим значенням. Вони можуть бути додатними та від’ємними й додаються алгебраїчно.

3.1. Додавання векторів

Якщо вектори спрямовані вздовж однієї прямої або якщо вони паралельні, то результуючий вектор дорівнює алгебраїчній сумі довжин векторів, що додаються, і має той же напрям.

Два і більше векторів, які мають різні напрями, додаються не алгебраїчно, а геометрично. Слід розмістити їх так, не змінюючи їхнього напряму і довжини, щоб кінець першого вектора збігався з початком другого, кінець другого збігався з початком третього і т. ін. Результуючим буде вектор, спрямований від початку першого вектора до кінця останнього. Це правило додавання векторів називають правилом трикутника.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.