Довідник юного фізика

7. Електрика

7.8. Джерела струму

7.8.1. Гальванічні елементи

Гальвані Луїджі (1737-1798 рр.) — італійський анатом і фізіолог, один із засновників вчення про електрику, наприкінці 1780 року професор анатомії у Болоньї.

Незалежно від нього італійський вчений Олександр Вольт (17451827 рр.) створив джерело постійного струму — гальванічний елемент.

У гальванічному елементі відбуваються хімічні реакції, і внутрішня енергія, що виділяється при цьому, перетворюється в електричну. Гальванічний елемент складається з цинкової посудини, в яку встановлено вугільний стрижень. Стрижень вміщується у полотняний мішечок, наповнений сумішшю оксиду марганцю з вугіллям. Замість рідини в елементі застосовують густий клейстер, виготовлений з борошна на розчині нашатирю. Цинкову посудину з усім вмістом встановлюють в картонну коробку і заливають зверху шаром смоли.

Внаслідок взаємодії нашатирю з цинком від цинку відокремлюються позитивні іони, і він стає негативно зарядженим, а вугільний стрижень — позитивно заряджений. Між зарядженими вугільним стрижнем і цинковою посудиною, які називаються електродами, виникає електричне поле. Якщо вугільний стрижень і цинкову посудину з’єднати провідником, то по всій його довжині під дією електричного поля вільні електрони набудуть упорядкованого руху, тобто виникає електричний струм.

З кількох гальванічних елементів можна скласти батарею, з’єднавши їх послідовно один з одним.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.