Довідник юного фізика

8. Електромагнітні явища

8.5. Дія магнітного поля на провідник зі струмом. Правило лівої руки

На всякий провідник зі струмом діє магнітне поле.

Напрям сили, яка діє на провідник зі струмом у магнітному полі, можна визначити за правилом лівої руки: руку розмістити так, щоб долоня була повернута до північного полюса магніту, чотири пальці показуватимуть напрям струму в провіднику, а відставлений великий палець покаже напрям сили, що діє на провідник.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.