Довідник юного фізика

9.Оптика

9.2. Лінзи

9.2.1. Характеристики тонких лінз

Лінза — це прозоре тіло, обмежене двома прозорими сферичними поверхнями, які заломлюють світлові промені.

Характеристикою кожної лінзи є її фокусна відстань й оптична сила.

Примітка: нижчевикладені закони стосуються тонких лінз, товщина яких менша їх діаметра.

Лінзи бувають опуклі, угнуті, плоскоопуклі, плоскоугнуті та опукло-угнуті. Опуклі лінзи — це збиральні лінзи, а угнуті — розсіювальні лінзи.

Пряма, що проходить через центри сферичних поверхонь, які обмежують лінзу, називається головною оптичною віссю лінзи, а точка, яка лежить у центрі лінзи на головній оптичній осі, називається її оптичним центром.

OF — фокусна відстань, F — фокус лінзи.

Відстань від оптичного центра лінзи до точки перетину заломлених променів з головною оптичною віссю називається фокусною

відстанню лінзи, а точка перетину заломлених променів з головною оптичною віссю — головним фокусом лінзи.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.