Довідник юного фізика

9.Оптика

9.2. Лінзи

9.2.2. Побудова зображень, які дає лінза

1) Якщо предмет міститься між лінзою та її фокусом, то його зображення — збільшене, уявне, пряме, розміщене далі від лінзи, ніж предмет. Ця властивість використана в таких пристроях, як лупа, окуляр мікроскопа, телескоп, бінокль.

2) Якщо предмет міститься між фокусом і подвійним фокусом лінзи, то лінза дає його збільшене, обернене, дійсне зображення — воно розміщене з іншого боку лінзи по відношенню до предмета за подвійною фокусною відстанню.

3) Якщо предмет лежить за подвійним фокусом, то лінза дає зменшене, обернене, дійсне зображення предмета, яке лежить з іншого боку лінзи між її фокусом і подвійним фокусом.

Примітка: пункти 2 і 3 підтверджують оборотність ходу променів світла у збиральних лінзах.

4) Розсіювальна лінза не дає дійсних зображень.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.