Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник юного фізика

9.Оптика

9.2. Лінзи

9.2.2. Побудова зображень, які дає лінза

1) Якщо предмет міститься між лінзою та її фокусом, то його зображення — збільшене, уявне, пряме, розміщене далі від лінзи, ніж предмет. Ця властивість використана в таких пристроях, як лупа, окуляр мікроскопа, телескоп, бінокль.

2) Якщо предмет міститься між фокусом і подвійним фокусом лінзи, то лінза дає його збільшене, обернене, дійсне зображення — воно розміщене з іншого боку лінзи по відношенню до предмета за подвійною фокусною відстанню.

3) Якщо предмет лежить за подвійним фокусом, то лінза дає зменшене, обернене, дійсне зображення предмета, яке лежить з іншого боку лінзи між її фокусом і подвійним фокусом.

Примітка: пункти 2 і 3 підтверджують оборотність ходу променів світла у збиральних лінзах.

4) Розсіювальна лінза не дає дійсних зображень.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.