Довідник юного фізика

9.Оптика

9.2. Лінзи

9.2.4. Формула тонкої лінзи

Формула лінзи встановлює співвідношення між величинами, які визначають положення зображення і предмета відносно лінзи:

де F — фокусна відстань лінзи; f — відстань від оптичного центра лінзи до зображення; d — відстань від оптичного центра лінзи до предмета.

Значення дійсних величин у цій формулі вважають додатними, а уявних — від’ємними.

Якщо при розв’язуванні рівняння одержують від’ємне значення величини, то це означає, що вона уявна (уявний фокус, уявне зображення).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.