Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник юного фізика

4. Основні фізичні поняття

Матерія — це все, що реально існує у світі, на Землі й поза нею, що ми можемо бачити, сприймати, відчувати нашими органами чуття. Основна властивість матерії — її рух. Існує у двох видах — речовина і поле (гравітаційне, електричне, магнітне, світло, радіохвилі та ін.).

Фізичне явище — це всяка зміна, перетворення чи прояв властивостей речовини без зміни її складу, всі події, які відбуваються в природі. Фізичні явища поділяються на механічні, теплові, оптичні, магнітні, електричні, акустичні.

Фізичне тіло — все, що нас оточує, що має власну будову, форму

і об’єм.

Речовина — це вид матерії, з якої складаються всі фізичні тіла, що ми можемо бачити, відчувати і сприймати нашими органами чуття.

Рівні організації речовини:

• мікроскопічний — елементарні частинки, атом і атомне ядро, молекули;

• макроскопічний — газ, рідина, тверде тіло, плазма, космічні

об’єкти (планети, зорі, галактики тощо).

Фізичне поле — це вид матерії, який здійснює взаємодії між частинками речовини, зв’язує їх у системи тіл (ядра, атоми, молекули, тверді тіла, Сонячну систему, галактики, метагалактики) і просторово неперервний. Види фізичного поля: гравітаційне, електронне, магнітне, електромагнітне, світло, радіохвилі та інше.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.