Довідник юного фізика

5. Механіка

5.1. Кінематика

Кінематика — розділ механіки, в якому вивчаються математичні властивості механічного руху без урахування мас тіл і діючих сил.

5.1.1. Механічний рух

Механічний рух — це зміна положення тіла в просторі відносно інших тіл з плином часу.

Поступальний рух — це рух фізичного тіла, при якому усі його точки здійснюють однакові переміщення (будь-яка пряма, що сполучає будь-які дві точки тіла, переміщується паралельно). Усі точки тіла описують однакові траєкторії.

Обертальний рух — це рух фізичного тіла, коли кожна його точка рухається по дузі кола або по колу.

Гвинтовий рух — це рух фізичного тіла, в якому воно обертається навколо деякої осі і в той же час здійснює вздовж цієї осі рівномірний поступальний рух.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.