Довідник юного фізика

5. Механіка

5.1. Кінематика

5.1.3. Траєкторія

Траєкторія — це уявна неперервна лінія, яку описує фізичне тіло під час механічного руху відносно обраної системи відліку.

Вигляд траєкторії залежить від сил, що діють на тіло, початкових умов і системи відліку.

Залежно від траєкторії рухи поділяються на прямолінійні і криволінійні.

Прямолінійний рух — це рух фізичного тіла (матеріальної точки), траєкторією якого є пряма лінія (відрізок прямої).

Криволінійний рух — це рух фізичного тіла, траєкторією якого є крива лінія (дуга кола, коло, парабола, циклоїда і т. ін.).

Примітка: циклоїда — це траєкторія, яку описує, наприклад, точка ободу колеса, яке рухається по землі.

Орбітальний рух — це рух небесних тіл.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.