Довідник юного фізика

2. Фізичні величини та їх вимірювання

 

2.1. Правила користування вимірювальним приладом

1. На шкалу приладу треба дивитись перпендикулярно до неї, інакше показання можуть бути спотворені.

2. Якщо стрілка приладу розміщена між поділками, то результати треба округлити у бік ближчої позначки, а якщо посередині, то до більшого значення.

3. Нульова позначка шкали повинна збігатись із початком відліку.

4. Показання приладу не можна змінювати за межами шкали приладу. Засоби вимірювання треба добирати таким чином, щоб під час вимірювань їхні показання були в середній частині шкали або ближче до кінця. Недоцільно проводити вимірювання біля нижньої межі шкали приладу та в першій її чверті.

5. Під час зняття показань приладу треба обов’язково враховувати ціну поділки його шкали. Результат вимірювання не може бути точнішим за значення ціни поділки.

Пам’ятайте: не існує абсолютно точних вимірювань, кожне вимірювання здійснюється з певною похибкою.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.