Довідник юного фізика

5. Механіка

5.1. Кінематика

5.1.11. Відносність руху

Відносний рух — це рух матеріальної точки відносно рухомої системи відліку, яка певним чином переміщається відносно іншої, умовно прийнятої за нерухому.

Формули додавання переміщень

Переміщення тіла відносно нерухомої системи координат дорівнює геометричній сумі переміщення тіла відносно рухомої системи координат і переміщення власне рухомої системи координат відносно нерухомої.

У випадку, коли напрям руху тіла і рухомої системи відліку лежить вздовж однієї прямої:

У випадку, коли напрям руху тіла і рухомої системи взаємно перпендикулярні:

де sx — переміщення тіла; s2 — переміщення рухомої системи координат.

Формули додавання швидкостей

Швидкість тіла відносно нерухомої системи координат дорівнює геометричній сумі швидкості тіла відносно рухомої системи координат і швидкості самої рухомої системи координат.

У випадку, коли напрям швидкості тіла і напрям швидкості рухомої системи координат лежить вздовж однієї прямої:

У випадку, коли напрям швидкості тіла і напрям швидкості рухомої системи координат взаємно перпендикулярні:

де v — швидкість тіла; v2 — швидкість рухомої системи координат.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.