Довідник юного фізика

5. Механіка

5.1. Кінематика

5.1.15. Швидкість прямолінійного нерівномірного руху

Прямолінійний нерівномірний рух — це рух фізичного тіла (матеріальної точки), швидкість якого з часом змінюється, тобто тіло за рівні проміжки часу здійснює неоднакові переміщення.

Середня швидкість — це векторна фізична величина, яка характеризує нерівномірний прямолінійний рух і чисельно дорівнює відношенню переміщення, здійсненого тілом (матеріальною точкою), до інтервалу часу, за який воно здійснено.

Миттєва швидкість — це швидкість тіла (матеріальної точки) в даний момент часу або в даній точці траєкторії.

Миттєва швидкість дорівнює відношенню досить малого переміщення на ділянці траєкторії, що містить у собі точку, до малого інтервалу часу, за який це переміщення відбулося.

Миттєву швидкість вимірюють спідометром.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.