Довідник юного фізика

2. Фізичні величини та їх вимірювання

 

2.2. Похибки і запис результатів вимірювання

Похибка вимірювань — це відхилення результатів вимірювання від дійсного значення вимірюваної величини.

2.2.1. Абсолютна похибка

1) Визначення похибки ∆а за середнім арифметичним значенням. ах, а2, a3,...,an — результати вимірювань.

 

 

Результат вимірювань:

2) Визначення похибки ∆а за показаннями приладу.

Похибка вимірювань (а) — це сума похибки відліку (∆ав), яка дорівнює половині ціни поділки приладу, і похибки приладу (апр), яка визначається за паспортом приладу або за таблицею (додатки 1, 2):

∆а =∆ав + ∆апр .

Для визначення похибки під час користування електровимірювальним приладом необхідно знати його клас точності, виражений у відсотках, і максимальне значення величини, яку можна виміряти приладом.

де ∆апр — похибка шкали приладу; E — клас точності (у відсотках); атах — максимальне значення величини, яку можна визначити приладом.

Результати вимірювань:

де A — дійсне значення фізичної величини; а — результат вимірювань; Да — похибки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.