Довідник юного фізика

5. Механіка

5.2. Динаміка

Динаміка — це розділ механіки, в якому вивчається рух тіл під дією прикладених до них сил.

Інерція — це явище збереження швидкості тіла після того, як на нього перестають діяти інші тіла.

Інерціальна система відліку — це геліоцентрична система відліку, що рухається рівномірно і прямолінійно в просторі.

Будь-яка система відліку, яка рухається рівномірно і прямолінійно відносно деякої інерціальної системи, є теж інерціальною.

В усіх інерціальних системах відліку всі явища природи протікають однаково.

Принцип відносності в класичній механіці

Принцип відносності полягає в тому, що у будь-яких інерційних системах відліку всі фізичні явища (за винятком тяжіння) за однакових умов відбуваються однаково (сформульований Г. Галілеєм у 1636 році й узагальнений А. Ейнштейном).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.