Довідник юного фізика

5. Механіка

5.2. Динаміка

5.2.19. Космічні швидкості

Космічні швидкості — мінімальні швидкості космічного апарата, за яких він може:

1) стати супутником планети — перша космічна швидкість. Для супутників Землі:

де Rрадіус Землі, або , де M — маса Землі; r відстань від центра Землі до точки простору, де тіло набуває першої космічної швидкості по дотичній до колової орбіти відносно Землі; Gгравітаційна стала.

Для поверхні Землі Vj « 7,9 км/с;

2) подолати гравітаційне притягання планети (тіло рухається під дією гравітаційного впливу Сонця) — друга космічна швидкість.

На поверхні Землі v2 11,18 км/с;

3) покинути Сонячну систему, подолавши притягання — третя космічна швидкість.

Поблизу орбіти Землі v342,10 км/с. Щоб досягти цієї швидкості, тіло, яке запускають із Землі, має набути біля її поверхні швидкості 16,6 км/с.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.