Довідник юного фізика

5. Механіка

5.2. Динаміка

5.2.21. Сила пружності

Пружність — це властивість тіла деформуватись і самовільно відновлювати початкові форму й об’єм після припинення зовнішніх впливів при деформації.

Сила пружності — це сила, яка виникає при всякій деформації, якщо вона невелика порівняно з розмірами тіла, і яка повертає тіло до того стану, в якому воно було до деформації.

Закон Роберта Гука

Сила пружності, що виникає під час деформації тіла, пропорційна до видовження тіла і спрямована протилежно до напряму переміщення частинок тіла відносно інших частинок під час деформації.

F = - kx; Fx = - klx,

де x, lxвидовження; kкоефіцієнт пружності (жорсткість).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.