Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

1. ОСНОВИ ЕЛЕКТРОСТАТИКИ

 

1.8. ЕЛЕКТРИЧНА ЄМНІСТЬ. ПЛОСКИЙ КОНДЕНСАТОР. ЕНЕРГІЯ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПОЛЯ

 

Електрична ємність — це властивість двох провідників накопичувати заряд відповідно до різниці потенціалів, що виникає:

Фарад — це електрична ємність двох таких провідників, між якими при наданні кожному з них заряду 1 Кл (+1 Кл і -1 Кл) виникає різниця потенціалів 1 В:

Оскільки ємність 1 Ф дуже велика, то часто використовують 1 мкФ, 1 пФ.

Плоский конденсатор — це конструкція із плоских пластин провідника, розділених діелектриком (повітря, слюда, парафін та ін.) (рис. 14, а):

Електрична енергія конденсатора:

При паралельному з єднанні конденсаторів сумарна ємність зростає (рис. 14, б):

а при послідовному з’єднанні конденсаторів зменшується (рис. 14, в):

Рис. 14


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.