Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

3. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ У РІЗНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

 

3.3. ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМ У ГАЗАХ (ГАЗОВИЙ РОЗРЯД)

 

3.3.2 ЕЛЕКТРИЧНА ДУГА

 

Електрична дуга є формою самостійного розряду, який виникає при великій густині струму і порівняно невеликий напрузі між електродами.

При з’єднанні двох електродів (рис. 36, а) контакт (якщо його площа невелика) має великий опір й інтенсивно нагрівається.

Основною причиною дугового розряду є інтенсивна термоелектронна емісія розжареного катода.

Анод бомбардується електронами — утворюється заглиблення (кратер), і температура анода збільшується. Між електродами виникає стовп яскравого світного газу: випромінювання світла атомами газу, збуджуваними при зіткненні з позитивними іонами газу і електронами. Температура газу в каналі дуги досягає 5000—6000 °С, виникає конвекційний потік, що відхиляє дугу вгору (рис. 36, б).

 

Рис. 36

 

Застосування електричної дуги: електрозварювання, електрорізка, потужні джерела світла.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.