Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

3. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ У РІЗНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

3.5. СТРУМ У ВАКУУМІ (СТРУМ ПЕРЕНОСУ)

3.5.2. ЕЛЕКТРОННО-ПРОМЕНЕВА ТРУБКА


Електронно-променева трубка — основний елемент телевізора, монітора в комп'ютері.

Електронно-променева трубка з електростатичним керуванням (рис. 57) — основний елемент осцилографа — приладу для дослідження швидкозмінних процесів в електричних колах.


Рис. 57


З електронної гармати, де електрони випромінюються ниткою розжарення і прискорюються електричним полем електродів, сфокусований і прискорений пучок електронів направляється до центра екрана і в місці влучення спричиняє його світіння На вертикальні керуючі пластини подається пилкоподібна напруга (рис. 58, а), завдяки якій електронний пучок відхиляється та прописує на екрані горизонтальну світну лінію. Якщо при цьому на горизонтальні відхильні пластини подається змінна напруга, то лінія на екрані згинається відповідно до форми напруги. Наприклад, якщо на горизонтальні пластини подають синусоїдну напругу, то на екрані бачимо синусоїдну криву (рис. 58, б).


Рис. 58


У телевізійних трубках керування електромагнітне: відхилення пучка відбувається під дією сили Лоренца. Замість керуючих пластин використовують котушки дроту.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити