Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

3. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ У РІЗНИХ СЕРЕДОВИЩАХ

 

3.5. СТРУМ У ВАКУУМІ (СТРУМ ПЕРЕНОСУ)

 

3.5.2. ЕЛЕКТРОННО-ПРОМЕНЕВА ТРУБКА

 

Електронно-променева трубка — основний елемент телевізора, монітора в комп'ютері.

Електронно-променева трубка з електростатичним керуванням (рис. 57) — основний елемент осцилографа — приладу для дослідження швидкозмінних процесів в електричних колах.

 

Рис. 57

 

З електронної гармати, де електрони випромінюються ниткою розжарення і прискорюються електричним полем електродів, сфокусований і прискорений пучок електронів направляється до центра екрана і в місці влучення спричиняє його світіння На вертикальні керуючі пластини подається пилкоподібна напруга (рис. 58, а), завдяки якій електронний пучок відхиляється та прописує на екрані горизонтальну світну лінію. Якщо при цьому на горизонтальні відхильні пластини подається змінна напруга, то лінія на екрані згинається відповідно до форми напруги. Наприклад, якщо на горизонтальні пластини подають синусоїдну напругу, то на екрані бачимо синусоїдну криву (рис. 58, б).

 

Рис. 58

 

У телевізійних трубках керування електромагнітне: відхилення пучка відбувається під дією сили Лоренца. Замість керуючих пластин використовують котушки дроту.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.