Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

4. МАГНІТНЕ ПОЛЕ. ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ

4.1. МАГНІТНЕ ПОЛЕ. МАГНІТНА ІНДУКЦІЯ ПОЛЯ


Магнітне поле — це вид матерії (вид електромагнітного поля), основною особливістю якої є дія на рухомі тіла або частинки, які мають електричний заряд, та на частинки, які мають магнітний момент.

Силова характеристика магнітного поля — магнітна Індукція ().

Лінії магнітної індукції — неперервні лінії, дотичні до яких у кожній точці збігаються за напрямом із вектором магнітної індукції. Ці лінії завжди замкнені, оскільки магнітне поле вихрове (рис. 59).


Рис. 59


Модуль магнітної індукції дорівнює відношенню максимальної сили, з якою магнітне поле діє на рухомий позитивний заряд (сила Лоренца), до величини цього заряду та швидкості його руху (рис. 60):


Рис. 60


Або:

Модуль магнітної індукції дорівнює відношенню максимальної сили, з якою магнітне поле діє на провідник з постійним струмом (сила Ампера), до величини сили струму та довжини провідника (рис. 61):


Рис. 61


Або:

Модуль магнітної індукції дорівнює відношенню максимального моменту сил, якими магнітне поле обертає рамку з постійним струмом, до сили струму в рамці й площі, обмеженої рамкою (рис. 62):

Одиниця магнітної індукції в СІ — тесла (Тл):


Рис. 62


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити