Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

4. МАГНІТНЕ ПОЛЕ. ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ

 

4.2. МАГНІТНЕ ПОЛЕ СТРУМУ

 

4.2.1. МАГНІТНА ІНДУКЦІЯ ПРЯМОГО КОЛОВОГО СТРУМУ

 

Магнітна індукція прямолінійного провідника нескінченної довжини зі струмом (рис. 63):

 

Рис. 63

 

Лінії магнітної індукції замкнені в площині, перпендикулярній до струму.

Напрям ліній визначається за правилом гвинта (правої руки): якщо відігнутий великий палець правої руки напрямлений за струмом, то зігнуті чотири пальці вказують напрям ліній магнітної індукції.

Магнітне поле колового струму (рис. 64):

(у центрі витка).

Магнітний момент () колового струму — це вектор, модуль якого = I S напрямлений перпендикулярно до площини колового струму за правилом гвинта (рис. 65).

 

Рис. 64 Рис. 65


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.