Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

4. МАГНІТНЕ ПОЛЕ. ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ

 

4.2. МАГНІТНЕ ПОЛЕ СТРУМУ

 

4.2.2. МАГНІТНА ІНДУКЦІЯ СОЛЕНОЇДА

 

Магнітне поле соленоїда (котушки провідника з постійним струмом) (рис. 66):

 

 

Рис. 66

 

Якщо довжина соленоїда значно перевищує його діаметр, магнітне поле у його середній частині практично однорідне і його модуль дорівнює

(N — кількість витків).

Ділянку, де лінії напрямлені із соленоїда, приймають за північний полюс соленоїда (N), ділянку, де лінії входять у соленоїд,— за південний полюс (S).

Магнітні полюси — площини поділу однорідної і неоднорідної ділянок магнітного поля соленоїда (рис. 67).

 

Рис. 67


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.