Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

4. МАГНІТНЕ ПОЛЕ. ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ

 

4.3. ДІЯ МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА РУХОМИЙ ЗАРЯД (СИЛА ЛОРЕНЦА) І ПРОВІДНИК ЗІ СТРУМОМ (СИЛА АМПЕРА). ПРАВИЛО ЛІВОЇ РУКИ

 

Напрям сили Лоренца визначається мнемонічним правилом лівої руки: якщо ліву руку розташувати так, щоб лінії В були напрямлені в долоню, чотири пальці показували напрям руху позитивного заряду, то відігнутий великий палець вказує напрям сили Лоренца (рис. 68). Якщо рухається негативний заряд, то чотири пальці напрямлені назустріч його руху:

 

Рис. 68

Сила Лоренца Л напрямлена перпендикулярно до швидкості руху заряду , тому:

— надає зарядженій частинці доцентрового прискорення;

— робота Л дорівнює нулю.

Якщо , заряджена частинка рухається по колу певного радіуса (рис. 69):

 

 

Рис. 69

 

Якщо напрямлена під кутом α до , то згідно з перпендикулярною складовою υчастинка описує коло радіусом R, згідно з паралельною складовою υ1 — рухається вперед тобто в результаті рухається по гвинтовій лінії з кроком h (рис. 70).

 

 

Рис. 70

 

Дія магнітного поля на струм (сила Ампера).

Напрям сили Ампера визначається за правилом лівої руки. Модуль сили Ампера:

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.