Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

4. МАГНІТНЕ ПОЛЕ. ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ

 

4.6. МАГНІТНЕ ПОЛЕ У РЕЧОВИНІ

 

4.6.1. МАГНІТНИЙ МОМЕНТ АТОМА

 

Внутрішнє магнітне поле 1 обумовлюється магнітними властивостями атомів.

Електрони, що обертаються навколо ядра, створюють магнітне поле, яке відповідає магнітному полю колового струму,— магнітний момент орбітального струму орб.

Електрони, окрім маси m, заряду q, мають власне магнітне поле — спіновий магнітний момент спин (від «spin» — обертання) спінового «струму» (рис. 75), який зумовлений обертанням електрона навколо своєї осі.

Магнітний момент атома ат — векторна сума орбітальних і спінових магнітних моментів усіх його електронів:

ат = 0, якщо магнітні моменти електронів в атомі скомпенсовані (наприклад атом Гелію) (рис. 76).

 

 

 

Рис. 75 Рис. 76

 

Якщо в атомі ряд магнітних моментів електронів не скомпенсований, ат 0 — навколо атома є магнітне поле з певним магнітним моментом, що відповідає магнітному полю колового струму (рис. 77).

 

Рис. 77


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.