Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

 

ТЕСТ 7. ЗАКОНИ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

 

Завдання 1—14 мають чотири варіанти відповідей, із яких тільки одна відповідь є правильною. Виберіть правильну, на вашу думку, відповідь.

 

1. До джерела постійної напруги 6 В підключений шматок нікелінового дроту, який має довжину 25 см і переріз 0,1 мм2. Якою є сила струму в дроті?

 

2. Чому дорівнює загальний опір ділянки, зображеної на рисунку, якщо R1 = 60 Ом, R2 = 12 Ом, R3 = 15 Ом, R4 = 3 Ом?

 

3. Знайдіть загальний опір кола, зображеного на рисунку, якщо R1 =4 Ом, R2 = 12 Ом, R3 = 5 Ом, R4 = 15 Ом.

 

4. На рисунку наведено схему ділянки електричного кола. Визначте загальний опір цієї ділянки.

 

5. Обчисліть силу струму в замкненому колі, якщо джерело струму має ЕРС 10 В, а внутрішній опір дорівнює 1 Ом. Опір резистора дорівнює 4 Ом.

 

6. Чому дорівнює опір резистора, приєднаного до джерела струму, де ЕРС становить 10 В, внутрішній опір 1 Ом, а сила струму в електричному колі 2 А?

 

7. На рисунку наведено схему електричного кола ЕРС джерела струму дорівнює 6 В, внутрішній опір 0,2 Ом. Визначте, якими є показання амперметра, коли ключ замкнений, якщо R1 = 1 Ом, R2 = 4 Ом.

 

8. Яку роботу виконає струм силою З А за 10 хв., якщо напруга в колі 15 В?

 

9. Визначте потужність струму в лампі, увімкненій у мережу напругою 220 В, якщо відомо, що опір нитки розжарення лампи 484 Ом.

 

10. Визначте кількість теплоти, яку виділяє в провіднику струм за 1,5 хв., якщо сила струму в колі дорівнює 5 А, а напруга на кінцях провідника становить 200 В.

 

11. Елемент із внутрішнім опором 4 Ом й ЕРС, яка дорівнює 12 В, замкнений провідником з опором 8 Ом. Яка кількість теплоти виділяється в зовнішній частині кола за 1 с?

 

12. На рисунку наведено схему ділянки електричного кола. До клем підключено напругу 10 В. Яка кількість теплоти виділиться на всій ділянці за 5 с, якщо R1 = 1 Ом, R2 = 2 Ом,

R3 = 3 Ом, R4 = 3 Ом, R5 = 3 Ом?

 

13. На рисунку наведено схему ділянки електричного кола. Амперметр показує 2 А. У якому з резисторів за той самий час виділиться білоні? кількість теплоти, якщо R1 = 1 Ом,

R2 = 2 Ом, R3 = 3 Ом, R4 = 4 Ом?

 

14. На рисунку наведено схему ділянки електричного кола. Вольтметр показує 4 В. У якому з резисторів виділиться більша потужність, якщо R1 = 3 Ом, R2 =4 Ом, R3 = 2 Ом, R4 = 2 Ом?

 

Завдання 15—16 мають на меті встановлення відповідності (логічні пари). До кожного твердження, позначеного цифрою, виберіть твердження, позначене літерою, і зробіть відповідну позначку «х» у наведеній таблиці.

 

15. Установіть відповідність між назвами формул, що стосуються законів постійного струму, і самими формулами.

1 Закон Джоуля—Ленца

2 Потужність струму

3 ЕРС

4 Закон Ома для повного кола

 

 

 

16. Установіть відповідність між означеннями і фізичними величинами.

1 Відношення роботи сторонніх сил із переміщення заряду всередині джерела до заряду

2 Фізична величина, що дорівнює відношенню заряду q, перенесеного через поперечний переріз провідника за проміжок часу t, до цього проміжку часу

3 Коефіцієнт, що характеризує електричні властивості речовини, з якої виготовлено провідник

4 Величина, зумовлена розсіюванням вільних електронів на нерегулярностях кристалічної ґратки

 

А Сила струму

Б Електрорушійна сила

В Напруга

Г Електричний опір

Д Питомий опір

 

 

У завданнях 17—20 впишіть відповідь у зазначених одиницях. (Числову відповідь у зазначених одиницях доцільно розрахувати за отриманою формулою розв’язання задачі в загальному вигляді.)

 

17. 1. На рис. 1 показано схему, зібрану для визначення ЕРС джерела постійного струму. Коло складається із джерела струму, реостата, вольтметра й амперметра. Вимірювання сили струму і напруги в колі здійснюється при різних опорах зовнішнього кола (два положення повзунка реостата).

 

 

Рис. 1

 

За показаннями приладів (рис. 2 і 3) визначте ЕРС джерела постійного струму. Виразіть відповідь у вольтах.

 

 

Рис. З

Відповідь:______________________________

 

18. На рис. 4 показано схему, зібрану для визначення внутрішнього опору джерела струму. Виконуємо вимірювання ЕРС на джерелі струму (рис. 4, а), а напругу й силу струму вимірюємо в колі (рис. 4, б).

 

Рис. 4

 

За показаннями приладів (рис. 5 і 6) визначте внутрішній опір джерела струму. Відповідь наведіть в омах.

 

 

Рис. 6

 

Відповідь:____________________________________

 

19. Визначте опір ділянки кола, зображеної на рис. 7, між точками С і D, якщо R1 = 2 Ом, R2 = 5 Ом, R3 = 20 Ом, R4 = 5 Ом, R5 =10 Ом. Відповідь наведіть в омах.

Рис. 7

Відповідь:____________________________________

 

20. Джерело струму з ЕРС, яка дорівнює 2 В, і внутрішнім опором 0,8 Ом замкнене нікеліновим дротом завдовжки 2,1 м і перерізом 0,21мм2. Визначте напругу на затискачах джерела струму. Відповідь наведіть у вольтах.

Відповідь:____________________________________

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.