Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

1. МЕХАНІЧНІ КОЛИВАННЯ

 

1.1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ

 

Коливання — це рух або зміна стану, що має той чи інший ступінь повторюваності в часі (рис. 1, а, б).

 

Рис. 1

 

Коливальний рух здійснюють маятники годинників, мембрани телефонів, поршні двигунів внутрішнього згоряння тощо.

Періодичні коливання — це коливання, за яких значення фізичної величини повторюються через однакові проміжки часу. Період коливання (Т) — це проміжок часу, протягом якого тіло здійснює повне коливання, тобто повторюються значення всіх величин, які характеризують коливальний пух.

Частота коливання (ν) — це число повних коливань за одиницю часу.

Циклічна (колова) частота (ω) — це число повних коливань за 2π одиниць часу:


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.