Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

2. ЗМІННИЙ СТРУМ

 

2.1. ОДЕРЖАННЯ ЗМІННОГО СИНУСОЇДНОГО СТРУМУ. ЗАКОНОМІРНОСТІ ЗМІННОГО СТРУМУ

 

При обертанні рамки зі сталою швидкістю в постійному магнітному полі у рамці виникає синусоїдна ЕРС (рис. 7, а):

 

Якщо N витків, то

У генераторах змінного струму обертається постійний електромагніт (ротор), а рамка (обмотка) розміщена в пазах статора, який складається з окремих пластин (щоб зменшити струми Фуко) магнітном’якого феромагнетика (щоб зменшити втрати енергії на перемагнічування).

На кінцях рамки (обмотки генератора) виникає синусоїдна напруга, яка збігається за фазою з ЕРС (рис. 7, б):

 

Рис. 7

 

При двополюсному електромагніті частота змінного струму (частота ЕРС) дорівнює частоті обертання електромагніта (частоті обертання ротора генератора).

Для одержання промислового змінного струму використовують генератори з багатополюсними магнітами. При N пар полюсів частота обертання турбіни в N разів менша від частоти одержаного струму.

У зовнішньому колі виникають вимушені електричні коливання заряду — змінний синусоїдний струм, який за фазою відрізняється від ЕРС і напруги на величину ф, яка залежить від властивостей кола:

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.