Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

4. МЕХАНІЧНІ ХВИЛІ. ЗВУК

 

4.2. ПРИНЦИП ГЮЙГЕНСА

 

Хвильова поверхня нормальна до променів. Побудова нового фронту хвилі, пояснення законів відбивання і заломлення хвиль описуються принципом Гюйгенса: кожна точка фронту хвилі є точкою елементарних хвиль (поширюється з тією ж швидкістю). Обвідна всіх цих елементарних хвиль — це новий фронт хвилі (рис. 20).

 

 

Рис. 20

 

Відбивання хвилі за Гюйгенсом показано на рис. 21.

Рис. 21

 

Заломлення хвилі за Гюйгенсом зображено на рис. 22.

 

 

Рис. 22


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.