Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

4. МЕХАНІЧНІ ХВИЛІ. ЗВУК

 

4.6. ЛУНА. ЗВУКОВИЙ РЕЗОНАНС

 

Луна — це сприймання звукової хвилі, відбитої від перешкод, окремо від звукової хвилі джерела звуку. Якщо перешкода, яка відбиває звук, ближча за 17 м, то хвилі зливаються (протяжний звук) — явище реверберації.

Звуковий резонанс — це явище різкого зростання амплітуди вимушених коливань тіла А (струни, стовпа повітря тощо), якщо частота вимушених коливань ν, зумовлених звуковою хвилею, наближається до частоти власних коливань тіла ν0 або дорівнює їй (рис. 24).

 

 

Рис. 24

 

Чим сила тертя середовища більша, тим амплітуда вимушених коливань менша, тобто якщо Fтер2 > Fтер1, то А2 < А1.

Мовлення і слух людини зумовлені звуковим резонансом. Гортанний звук — стовп повітря в гортані резонує з коливаннями голосової зв’язки. Слух — слухова «струна» в завитку внутрішнього вуха резонує зі звуковою хвилею, що дійшла.

загрузка...

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат доступні данні з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

У разі запозичення інформації гіпертекстове індексоване посилання на сайт є обов'язковим

© Всі права на дизайн сайту належать ФОП СЄА