Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

5. ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ

 

5.1. ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ ВІДКРИТИМ КОЛИВАЛЬНИМ КОНТУРОМ

 

Електромагнітні хвилі — це поширення в просторі вільного електромагнітного ПОЛЯ. Електромагнітні хвилі випромінюються електричними зарядами, що рухаються з прискоренням.

Відкритий коливальний контур випромінює електромагнітні хвилі, оскільки в процесі коливань у контурі електрони рухаються з прискоренням.

При збудженні у відкритому коливальному контурі коливань із великою амплітудою навколо контуру виникають поля і , пов’язані із зарядами і струмом у контурі. Змінні поля і індукують відповідно поля i . Далі поля і , взаємно індукуючи одне одного, утворюють вільне електромагнітне поле (рис. 25).

 

 

Рис. 25

 

В електромагнітній хвилі і змінюються у взаємно перпендикулярних площинах, які перпендикулярні до напряму поширення і збігаються у фазі (рис. 26):

Електромагнітні хвилі — це поперечні хвилі.

 

 

Рис. 26


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.