Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

6. ОПТИКА

6.1. ХВИЛЬОВА ОПТИКА

6.1.3. РОЗПОДІЛ ЕНЕРГІЇ В СПЕКТРІ БІЛОГО СВІТЛА. ТЕПЛОВЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ


Білим світлом називають світло, у якому представлено випромінювання всіх частот видимої частини спектра. Під час потрапляння білого світла на яке-небудь тіло частина його відбивається («колір тіла»), а частина поглинається. Якщо поглинається все світло, тіло має вигляд чорного.

У фізиці чорним тілом (застаріла назва — абсолютно чорне тіло) називається тіло, що поглинає всі випромінювання, які потрапили на нього, незалежно від довжини хвилі, напряму падіння, стану поляризації випромінювання.

Теплове випромінювання — це випромінювання, причиною якого є тільки нагрівання тіла.

Теплове випромінювання — це випромінювання чорного тіла. Чорним тілом можна вважати, наприклад, невеликий отвір у порожнистій кулі, покритій усередині сажею.

Розподіл енергії в неперервному спектрі чорного тіла за довжиною хвиль за різної температури зображено на рис. 31.Рис. 31


Частота, що відповідає максимальному значенню випромінювальної здатності, прямо пропорційна абсолютній температурі.

При нагріванні до температури 700 °С випромінюються практично тільки інфрачервоні промені.

За температури 750 °С починають випромінюватись червоні промені (тіло стає червоного кольору).

За температури 1500 °С спостерігається весь спектр видимого випромінювання, але максимум випромінювання залишається в інфрачервоних променях.

За розподілом енергії в неперервному спектрі можна зробити висновок про температуру віддалених об’єктів, наприклад Сонця, зірок.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити