Фізика підготовка до ЗНО комплексне видання

КОЛИВАННЯ І ХВИЛІ. ОПТИКА

 

6. ОПТИКА

 

6.1. ХВИЛЬОВА ОПТИКА

 

6.1.4. ІНТЕРФЕРЕНЦІЯ БІЛОГО СВІТЛА ЗА ФРЕНЕЛЕМ

 

За допомогою різних пристроїв (дзеркала Френеля, біпризми Френеля, дзеркала Ллойда) світло розкладається на два когерентні світлові пучки, які накладаються й інтерферують. Два уявних зображення джерела світла в бідзеркалах або біпризмі еквівалентні двом синфазним джерелам світла (рис. 32, а, б).

У дзеркалі Ллойда (рис. 32, в) джерело світла і його уявне зображення в дзеркалі еквівалентні двом антисинфазним джерелам, оскільки біля поверхні дзеркала відбувається зміна фази хвилі на протилежну.

 

Рис. 32


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.